Dzieci od najmłodszych lat podlegają wpływowi bodźców płynących z różnego typu urządzeń elektronicznych (komputer, laptop, telefon komórkowy, czytniki e-booków, tablety, konsole do gier itd.). Długie przebywanie w wirtualnym świecie powoduje trudności w nawiązywaniu relacji, nieumiejętność skupiania się na jednej czynności, rozpoznawania, nazywania i rozumienia własnych emocji oraz emocji innych, wewnętrznym rozedrganiu. Idealnym narzędziem do niwelowania tych zagrożeń jest teatr jako naturalne środowisko, rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne.
Jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie, uczestnicząc w warsztatach, wchodząc w różne role będą poszerzać swoje kompetencje społeczne, nauczą się oswajać stres i odpowiednio na niego reagować, oraz nauczą się partnerowania opartego na zaufaniu, odpowiedzialności za siebie i innych. Chcemy aby, w bezpiecznych warunkach i pod kontrolą doświadczonych instruktorów, uczniowie nauczyli się nazywać i przeżywać swoje emocje, nauczyli się skupienia i koncentracji, pewności siebie, aby umieli uwalniać napięcia, zgromadzone w różnych częściach ciała, budować czucie głębokie. Chcemy aby umieli wchodzić w interakcje z innymi, animować przedmioty, improwizować, doskonalić własną dykcję i artykulację, pracować nad elastycznością własnego ciała i prawidłową postawą. Ponadto zajęcia mają rozwijać wyobraźnię, umiejętność abstrakcyjnego myślenia, posługiwania się metaforą.
Zajęcia prowadzone będą pod kierunkiem p. Izabeli Karwot. - pedagożki teatru, reżyserki, trenerki dramy, specjalistki teatru dziecięcego i młodzieżowego. Pani Izabela wypracowała swoją autorską metodę pracy. Od 29 lat zaraża teatrem i miłością do teatru dzieci, młodzież i dorosłych. Jej siłą jest bardzo pozytywna energia, wrażliwość, wnikliwość, świetna znajomość języka teatru, którym biegle operuje na scenie. Reżyseruje małe i duże formy sceniczne. Teatr - to jej świat - który postrzega między innymi jako bezpieczną przestrzeń terapeutyczną.